Australijskie kopalnie chcą inwestować w polskiej energetyce


Australijska Misja Węglowa odwiedzi Polskę w marcu 2010. Czołowi producenci węgla z Australii, szukają między innymi możliwości współpracy w dziedzinie wytwarzania energii.

Premier Donald Tusk powiedział w piątek w Sejmie, że dostawy gazu są ważniejsze od ideologicznego sporu z Rosją. Wystąpienie było odpowiedzią na zarzuty, jakie podczas debaty na temat działań rządu padły z ust wiceprezes PiS Aleksandry Natalli-Świat. We wtorek przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Gazpromu Export będą rozmawiać w Moskwie na temat dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformowała w poniedziałek PAP polska spółka. W rozmowach ze strony PGNiG będą uczestniczyć m.in. prezes Michał Szubski i wiceprezes Radosław Dudziński. Zakres tematyczny kursu: 1.Prawo pracy - 9h 2.Rozliczenia z ZUS - 6h 3.Dokumentacja pracownicza - 3h 4.Podatki - 9h 5.Lista płac - 6h 6.Obsługa programu Płatnik ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenieW październiku zmniejszyla się sprzedaż nowych aut w Polsce, a na Zachodzie panował boom motoryzacyjny podsycany rządowymi dotacjami. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak spotkał się z premierem Estonii Andrusem Ansipem, z którym omówił możliwość budowy połączeń energetycznych w regionie, wykorzystanie energii jądrowej przez oba kraje oraz stan polsko-estońskich stosunków gospodarczych. Rozmowy odbyły się 5 marca br. w Warszawie. Dzień przed szczytem Unii Europejskiej w Brukseli unijny komisarz ds. środowiska Stawros Dimas wyraził przekonanie, że dojdzie na nim do kompromisu z Polską i resztą nowych krajów członkowskich w sprawie finansowania walki ze zmianami klimatycznymi.

- Już na jesieni właściciele domów jednorodzinnych będą mogli zainstalować kolektory słoneczne i skorzystać z 45-proc. dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - informuje Witold Maziarz, rzecznik prasowy funduszu

Do stłuczki doszło w sobotę (14.11.br) wieczorem w Koszalinie. Oznakowany radiowóz zderzył się z volkswagenem. Zawinił policjant, dostał mandat za nieustąpienie pierwszeństwa. - Po przesłuchaniu świadków i ... - To obciach – stwierdził wprost Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoftu podczas konferencji organizowanej przez Business Centre Club pt. „Piractwo (nie)dozwolone”. Oczywiście chodziło ...

Już 15 kwietnia odbędzie się szósta edycja warsztatów Forum Logistyki Wincanton, skierowanych do kadry menedżerskiej firm z całej Polski. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie z ekspertami zastanowią ... Nowy Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych oddano w środę do użytku w Toruniu. Inwestycja, wybudowana kosztem prawie 58 mln zł, obsługiwać będzie miasto i sąsiednie gminy zamieszkiwane przez 235 tys. osób. Unia Europejska najprawdopodobniej nie przeduy ce antydumpingowych na buty z Azji. Polska, ktra domagaa si utrzymania ce, by chroni rodzimych producentw butw, nie przekonaa wystarczajcej liczby pastw wsplnotyMiałoby to być zadośćuczynienie za udziały, jakich Vivendi zostało pozbawione w Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatorze sieci Era # dochodzi komentarz firmy # Klienci są coraz wybredniejsi. Z każdym rokiem przybywa kierowców, którym marzy się samochód, jakim można by bez obaw wybrać się na wycieczkę do lasu czy na grzyby.

"PB": Karty w TVN rozdają Wejchertowie


- Walterowie w defensywie. Teraz karty w TVN rozdają Wejchertowie - tak ocenia zmiany w TVN "Puls Biznesu" powołując się na anonimowych rozmówców. Jan Wejchert, prezydent grupy ITI - przypomina gazeta - oraz Mariusz Walter i Bruno Valsangiacome, są głównymi udziałowcami holdingu kontrolującego TVN.

P: Miliardy dla bezrobotnych


W tym roku Fundusz Pracy ma dysponować rekordową kwotą ponad 14 miliardów złotych, chce wydać ponad 12 mld zł - pisze "Parkiet".

Minister Schaeuble: Niemiecka gospodarka rośnie szybciej niż oczekiwano


Niemcy mogą się zbliżyć do osiągnięcia 2 proc. wzrostu gospodarczego szybciej niż oczekiwano - powiedział w niedzielę minister finansów, Wolfgang Schaeuble.

ZBP i Pentor potwierdzają: Coraz więcej osób nie spłaca kredytów


- Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab spadł w październiku 2009 roku w stosunku do ostatniego wrześniowego pomiaru o 0,1 pkt i wyniósł 23,3 pkt - poinformował we wtorek Związek Banków Polskich oraz Pentor. Z badań wynika też, że rośnie liczba kredytobiorców, którzy mają problem z regularną spłatą kredytów; w ocenie prezesa Pentoru wynosi ona obecnie 4-5 proc. kredytobiorców.

Władzie ENERGI: spór dotyczy przywilejów związkowych


Organizacje związkowe w Grupie ENERGA odrzuciły propozycje pracodawców zmierzające do zakończenia sporu zbiorowego. Władze Grupy poprosiły związki o przedstawienie własnej propozycji porozumienia. Zamiast tego związki zapowiedziały strajk.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypuszczalnie ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny oraz ciągle na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem

widziałem te kalendarze

ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły dodatkowo ciągle na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice