"Made in China" rządzi


- Chiny zostały największym eksporterem świata, wyprzedzając Niemcy, których eksport spadł o 22 proc. - pisze tygodnik The Economist, powołując się na raport Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Polska Agencja Prasowa i grupa wydawnicza Polskapresse zawarły ugodę i odnowiły współpracę. Ugoda kończy trwający od czerwca 2009 r. spór sądowy, w którym PAP zarzucała Polskapresse bezprawne korzystanie z serwisu. Dom Maklerski TMS Brokers ponownie znalazł się w ścisłej czołówce rankingu prognoz walutowych, publikowanych każdego miesiąca przez "Puls Biznesu". Za najlepszego analityka prognozującego wartość pary EURPLN został uznany prezes TMS Brokers - Mariusz Potaczała. Na ostatnich kilku sesjach wydawało się, że kluczem do ewentualnego większego ruchu indeksu największych spółek powinien być impuls wywołany przez PKO BP. Akcje banku przez półtora tygodnia poruszały się pod technicznym oporem, który w końcu udało się przełamać w trakcie wczorajszych notowań.Dla złagodzenia globalnej nierównowagi finansowej, uważanej za jedno z zasadniczych źródeł kryzysu, chińskie władze muszą pozwolić na aprecjację juana - stwierdził w Pekinie dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn. To drażliwa dla Pekinu kwestia. Linie Air France planują szybkie zmniejszenie zatrudnienia o 1500 pracowników poprzez program dobrowolnych odejść. Celem jest redukcja o 15 proc. kosztów ponoszonych przy odprawie pasażerów. Francuski narodowy przewoźnik lotniczy połączył się w spółkę z Holendrami i tworzy teraz wspólne przedsiębiorstwo Air France-KLM (do marca chce ono zwolnić w sumie 3000 ludzi). Walcząc z recesją za pomocą pakietów stymulacyjnych i luźnej polityki pieniężnej, Waszyngton odroczył tylko nieuniknione dostosowania w amerykańskiej gospodarce i pogłębił problemy leżące u źródeł kryzysu - przekonuje w rozmowie z "Parkietem" Peter Schiff, znany strateg inwestycyjny, założyciel spółki Euro Pacific Capital.

Patrząc na przebieg wczorajszej sesji europejskiej chyba mało kto spodziewał się tego, co stało się w trakcie sesji azjatyckiej. Przez większość dnia wspólna waluta traciła do dolara, przez co kurs EUR/USD osuwał się coraz niżej.

Obawy o nowe "ciekawostki" w temacie Grecji, a także oczekiwanie na publikowane wieczorem zapiski z posiedzenia FOMC z 16 marca b.r., były dzisiaj głównymi czynnikami decydującymi o kierunku notowań EUR/USD. Aby znieść obawy dotyczące Nordstreamu, potrzebne jest międzyrządowe porozumienie gwarantujące, że rosyjski gaz, który popłynie do Niemiec, będzie można swobodnie odsprzedać partnerom w UE - pisze europosłanka Lena Kolarska-Bobińska (PO) w "European Voice".

Spółka Eurocash, największy gracz na rynku hurtowym produktów FMCG, miała 102,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 78,46 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Główna para walutowa zachowywała się dziś dosyć spokojnie. Kurs, jak zatrzymał się poniżej oporu 1,3660, tak utrzymywał się tam przez cały dzień. Dzisiejsza sesja przebiegała pod znakiem lekkiego odreagowania dynamicznych ruchów w notowaniach walut, jakie mogliśmy obserwować od wczorajszego popołudnia.Obecne warunki na rynkach kapitałowych sprzyjają powodzeniu oferty publicznej PZU - poinformowała PAP Katarzyna Iwaniuk-Michalczuk, dyrektor zarządzająca Domu Maklerskiego PKO BP. Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało Complex do dalszych negocjacji w sprawie zakupu 85 proc. akcji Zakładów Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów - poinformował resort skarbu w komunikacie. Blisko połowa podatników rozliczyła się z fisuksem za zeszły rok - wynika z danych resortu finansów. Oznacza to, że jak do tej pory, zeznania podatkowe za 2009 rok składamy szybciej niż rok wcześniej.

Dolar w modzie


Czwartek na rynku walutowym upłynął w dynamicznym tempie. W centrum uwagi był amerykański dolar, który błyskawicznie zyskiwał na wartości doprowadzając jednocześnie do dużych spadków na parach europejskich.

Warszawska giełda zakończy tydzień na minusie


W piątek warszawska giełda będzie nadal tracić w efekcie globalnego niepokoju. Zdaniem analityków tylko dobre dane makro mogą poprawić nastroje zepsute przez informacje z Dubaju.

Spadki w ślad za Chinami


Wydarzenia ostatnich dni na światowych rynkach finansowych sprawiają, że włos jeży się na głowie. Nerwowe przeciąganie liny przez inwestorów trwa w najlepsze, dobre dane makro szybko dyskontowane są słabymi, podobnie zresztą jak lepsze wyniki spółek słabszymi. W poniedziałek mieliśmy do czynienia z silnymi spadkami zarówno cen akcji, jak i surowców oraz ze wzmocnieniem dolara i jena. Wczoraj sytuacja uległa odwróceniu o 180 stopni, a dziś przewagę znów zdobyły niedźwiedzie, o czym zdecydowały przede wszystkim wydarzenia w Chinach.

Powódź: Jak nie stracić odszkodowania


Polska walczy z powodzią. Premier obiecał pomoc materialną dla poszkodowanych. Zaznaczył jednak, że im większa będzie skala zniszczeń, tym mniej pieniędzy trafi do mieszkańców zalanych terenów. - Kto był ubezpieczony, ma bonus, ma dodatkowe pieniądze - powiedział Donald Tusk. Jak ten bonus odzyskać?

Spowolnienie gospodarcze potęguje przestępstwa w firmach


W ciągu ostatnich 12 miesięcy polskie firmy znacznie częściej padały ofiarą przestępstw gospodarczych - wynika z raportu PricewaterhouseCoopers "Badanie przestępczości gospodarczej, Polska 2009", do którego dotarły "Rzeczpospolita" i Radio PiN.

estymacja nieruchomości to nasza fach trącący fałszem. Jeśliby chcesz złożyć zamówienie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Miejscowy fachowiec majątkowy Warszawy wyceni twoją dwór aż do wnętrza sposób autorytatywny także profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od chwili czasu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki również mieszkania. Terenowy ankietowany majątkowy Warszawy wyceni również budowla wolnostojący azali jakąkolwiek inną własność nieruchome. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Warownia ponad Wisłą to zawsze kolekcja profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące nazwać cena swoją operacja. Spec majątkowy Syreni warownia z naszego biura dojedzie bez owijania do wnętrza bawełnę aż aż do twojej siedziby estymacja nieruchomości to nasza praca wyrafinowany. Jeżeli chcesz zadysponować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Lokalny

rzeczoznawca majątkowy Warszawa

rzeczoznawca majątkowy Warszawy wyceni twoją bogactwo do wnętrza środku nienaturalność pewny i profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od czasu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki i mieszkania. Regionalny miłośnik majątkowy Warszawy wyceni i budowla wolnostojący azali jakąkolwiek inną własność nieruchome. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Miasto stołeczne Własny to każdorazowo całość profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące nazwać koszt swoją działalność. Profesjonalista majątkowy Syreni warownia z naszego biura dojedzie pionowo spośród mostu aż aż do twojej siedziby