"Kraj bez nazwy" wejdzie do UE i NATO?


Minister spraw zagranicznych Radosaw Sikorski zapewni w rod szefa dyplomacji Macedonii Antonio Miloszoskiego o poparciu Polski dla integracji tego kraju z Uni Europejsk i NATO. Polska - jak deklarowa Sikorski - chce podzieli si z Macedoni swoimi dowiadczeniami zwizanymi z kandydowaniem do struktur euroatlantyckich.

Rumuńska prokuratura formalnie oskarżyła w środę prawosławnego arcybiskupa o przyjęcie łapówki oraz o składanie fałszywych oświadczeń. Jeśli polskie kluby piłkarskie będą zarządzane jak przedsiębiorstwa mogą osiągać nawet pięć razy lepsze wyniki finansowe niż obecnie - to główny wniosek raportu opublikowanego przez firmę doradczą Deloitte. Zdaniem Benedykta XVI rządzący niedostatecznie reagują na kryzys ekonomiczny i praktyki spekulacyjne wobec krajów najsłabszych. W przemówieniu w Watykanie papież powiedział w sobotę, że polityka bez religii prowadzi do ucisku i agresji.Minister spraw wewnętrznych Rosji Raszid Nurgalijew oświadczył, że obywatel ma prawo oddać milicjantowi, jeśli został przez niego zaatakowany. NATO poinformowało w środę, że zastrzelono jego śmigłowiec na południu Afganistanu i że zginęli czterej natowscy żołnierze. Nie podano ich narodowowści. Personel pokładowy brytyjskich linii lotniczych British Airways rozpoczyna od północy kolejną akcję strajkową. Związki zawodowe i kierownictwo BA nie wznowiły rozmów w niedzielę obciążając się nawzajem odpowiedzialnością za fiasko rozmów ostatniej szansy.

Trener reprezentacji Polski kobiet w zapasach w stylu wolnym Jan Godlewski oraz w stylu wolnym mężczyzn Marek Garmulewicz ustalili składy na zbliżające się zapaśnicze mistrzostwa świata, których organizatorem w dniach 21-27 września będzie duńskie miasto Herning.

Trener bramkarzy piłkarskiej reprezentacji Niemiec Andreas Koepke uważa, że nie ma potrzeby, aby zawodnicy specjalnie trenowali rzuty karne przed niedzielnym meczem 1/8 finału mistrzostw świata z Anglią. Leszek Mazan - znany krakowski publicysta, kibic Cracovii - nie do koca wierzy, e "Pasy" zdoaj w niedzielnych derbach Krakowa wygra. Dlatego remis w meczu pikarskiej ekstraklasy jego ulubionej druyny z Wis wziby przed tym spotkaniem "z pocaowaniem rki".

Jeden z irańskich przywódców duchowych ajatollah Mohammad Emami Kaszani wezwał stronnictwa polityczne w swoim kraju do zakończenia sporów towarzyszących wyborom prezydenckim i skupienia się na eksporcie rewolucji islamskiej. Przywódcy talibów w wydanym dzisiaj oświadczeniu zaprzeczyli, jakoby ich przedstawiciele spotkali się w Dubaju z wysłannikiem do Afganistanu Kaiem Eide w sprawie rozmów pokojowych. W Kopenhadze - w ramach szczytu klimatycznego - trwa spotkanie przywódców unijnych, w którym udział biorą: premier Donald Tusk, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezydent Francji Nicolas Sarkozy, premier Szwecji, która przewodzi w tym półroczu UE, Fredrik Reinfeldt, premier Hiszpanii Jose Zapatero oraz szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.Listę najbogatszych ludzi na świecie magazynu "Forbes" po raz pierwszy otwiera Meksykanin - potentat telekomunikacyjny Carlos Slim Helu. Pokonał on szefa Microsoftu Billa Gatesa, który spadł na drugie miejsce - poinformował wydawca pisma Steve Forbes. W USA rosną nastroje niechęci wobec urzędujących polityków, w tym członków Kongresu - wynika z sondażu "Washington Post" i telewizji ABC News. Utrzymuje się też niezadowolenie z rozwoju wydarzeń w kraju, zwłaszcza ze stanu gospodarki. Pakistańskie lotnictwo bombardowało w środę pozycje talibów w Południowym Waziristanie przy granicy z Afganistanem. W rejon, z którego - jak się oczekuje - rozpocznie się ofensywa armii przeciwko talibom przybywają kolejni żołnierze i czołgi.

Berbatov: Mamy ogromną moc bez Ronaldo i Teveza


Moc Manchesteru United jest ogromna. Odeszli od nas Tevez i Ronaldo, a wcale nie widać tego w naszej grze. W zespole jest wiele talentów, które tylko czekają, aby dać im szansę - uważa napastnik "Czerwonych Diabłów", Dimitar Berbatov.

ONZ karze Iran


Rada Bezpieczeństwa ONZ przegłosowała w środę nałożenie nowych sankcji na Iran. Są one głównie wymierzone w banki i firmy irańskie zaangażowane w program atomowy i produkcję uzbrojenia. Przeciwko rezolucji głosowała Turcja i Brazylia.

Piłkarze Warty Poznań zakończyli urlopy


Piłkarze Warty Poznań pod okiem nowego trenera Marka Czerniawskiego w środę wznowili treningi.

"Czerwona maszyna" z Rosji czeka na start


Rosja czeka, kiedy ruszy ich "czerwona maszyna" do produkowania olimpijskich medali, bowiem dotąd w Vancouver ma w dorobku zaledwie jeden brązowy medal. To najgorszy początek igrzysk potęgi sportów zimowych od czasów Związku Radzieckiego.

Kolejne brutalne morderstwa w Mindanao


Kolejnych 15 ciał znaleziono na Mindanao na Filipinach. To ofiary porywaczy, którzy w poniedziałek zabili ponad 20 osób. Tym samym liczba ofiar zbrodni sięgnęła 39. Wcześniej we wtorek prezydent Filipin Gloria Macapagal-Arroyo ogłosiła w związku z ostatnimi wydarzeniami wprowadzenie stanu wyjątkowego w dwóch prowincjach na południu kraju.

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypuszczalnie ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny oraz ciągle na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem

kalendarze reklamowe

ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły dodatkowo ciągle na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice