GUS: Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej spadł w XII o 0,4 pkt. proc.


Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, zmniejszył się w grudniu o 0,4 pkt. proc. do -18,9 proc. Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej, wzrósł o 0,8 pkt. proc. do -26,9 proc. - podał GUS.

Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia Konkurs internetowy Nasi czytelnicy okrzyknęli mianem Najlepszego Kalendarza 2010 roku kalendarz firmy Stan-Tran z Krakowa. Zwycięzca otrzymał aż 98 głosów (na 173 wszystkich oddanych głosów) w konkursie ... Toshiba zapowiedziała wprowadzenie na rynek europejski w drugim kwartale tego roku nowego zewnętrznego dysku twardego STOR.E ART3. Urządzenie będzie dostępne w czterech pojemnościach: 500GB, 640GB, 750GB oraz 1TB.Po 20 latach przerwy polskie firmy górnicze wracają do Chin! Katowicki Kopex zaprezentował wczoraj pierwszy kombajn ścianowy, który będzie pracował w chińskiej kopalni Xinjulong. Maszyna ma pracować 20 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 335 dni w roku. Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie. Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, GAZ-SYSTEM, wycofał się z zapowiadanej budowy łącznika, który połączyłby polski system gazowy ze słowacką siecią przesyłową. Projekt ten okazał się zbyt drogi.

Klamka zapadła. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego odbiera unijne dotacje kilku samorządom, fundacji i firmie, które mimo ostrzeżeń nie potrafiły na czas zrealizować inwestycji. To pierwszy taki przypadek w obecnej edycji unijnych funduszy dla Polski

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT i CIT, która ma umożliwić firmom zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu VAT związanego z tzw. sprzedażą premiową. Za przyjęciem noweli głosowało 275 posłów, trzech było przeciw, 145 wstrzymało się od głosu. Pracownicy gliwickiego Opla odetchnęli z ulgą. Rada Dyrektorów General Motors postanowiła wczoraj nie sprzedawać Opla kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum Magna. - Wracamy do gry. Znów będzie liczyła się ekonomia, a nie polityka - cieszą się związkowcy.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej po północy, premier Donald Tusk skomentował sytuację w kraju jaka panuje od kilku dni. Straty po powodzi już wynoszą ponad 2 ... Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemicznego, w tym systemu REACH, GHS oraz obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE Dotąd tylko USA i Japonia mogły się poszczycić produkcją ponad 10 mln samochodów w ciągu roku. We wtorek dołączyły do nich Chiny.Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień przeciw grypie A/H1N1. W opublikowanym ... Bydgoski Port Lotniczy zatrudni... cztery Wśród osób - na które czeka praca - jest Magdalena Gołembiewska. Choć przyznaje, że kurs był zorganizowany profesjonalnie i pozwolił jej ... Koreański producent otwiera w Polsce sklep z aplikacjami i ogłasza konkurs dla programistów. Bo aplikacje do komórek to niezwykle intratny rynek

Trzeci miesiąc wzrostu zamówień na dobra trwałe w USA


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

Ożywienie w przemyśle – komentarz MG do danych GUS


Produkcja sprzedana przemysłu była w lutym br. wyższa o 9,2 proc w stosunku do analogicznego miesiąca 2009 roku, a w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 3,1 proc. – podał GUS. Analitycy Ministerstwa Gospodarki prognozowali nieznacznie niższą dynamikę produkcji. Oczekują, że w marcu br. może się ona zbliżyć do 8 proc.

Japonia: Banki w kłopocie, nie mają komu pożyczać pieniędzy


Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

Litewski premier ma wątpliwości wobec rosyjskiej siłowni atomowej


Premier Litwy Andrius Kubilius ma wątpliwości, czy budowa Bałtyckiej Elektrowni Jąddrowej w obwodzie kaliningradzkim jest uzasadniona z gospodarczego i technologicznego punktu widzenia.

Litwa. Deklaracja o kontynuacji projektu Rail Baltica


- profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy!

wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypuszczalnie ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny oraz ciągle na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypadkiem

widziałem te kalendarze

ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza biznes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły dodatkowo ciągle na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice